Úvod » Historie klubu

Historie klubu

Historie našeho klubu začala v roce 2000, kdy skupinka nadšených majitelů nejrůznějších motocyklů ze Žatce, uspořádala o prvním červnovém víkendu malý otevřený motosraz na fotbalovém hřišti v Libočanech. Hlavními organizátory byli i dnešní členové klubu Dědek, Milouš a Blondýna. Dále s organizací pomáhalo několik „motorkářů“ ze Žatce a okolí, kteří se v té době hlásili k „svobodné jízdě a kolektivní pařbě“. Na hřiště do Libočan přijelo více jak 50 mašin se 70 žíznivci. Především se jednalo o kamarády motorkáře z okolí nejblížších měst: Louny, Most, Rakovník, Karlovy Vary, Kadaň, Chomutov a Podbořany. Mnohá tenkrát navázaná přátelství trvají dodnes a časté vzájemné návštěvy motoakcí je prohlubují. Na vystoupení tří „živých“ rockových skupin dorazili i pěšáci a plechovkáři. Protože jich bylo opravdu hafo, vytočila místní nálevna rekordní objem piva. Po vyjížďce přes údolí Liboce do Podbořan a zpět přes Žatec, napáskovali majitelé své ocelové oře podél okraje trávníku a na jeho ploše následovalo několik soutěží a klasická motopařba. Večer se stáhly nad Libočany mraky a spustil se letní lijavec, který vyplavil nejen hudebníky, ale i mnohé stany. I přes nepřízeň počasí se tento neoficiální sraz vydařil a po založení klubu byl prohlášen za historicky 1. klubový sraz.

Článek v novinách

Obrázek z místních novin: Milouš na mašině v rozhovoru s Pepou Pelcem z Letova, přezdívaným pro svá „historická tvrzení“ Palacký.

V průběhu léta a podzimu roku 2000 a jara 2001 navštívili žatečtí kluci na mašinách několik srazů a podnikali společné vyjížďky. Počet členů se měnil, tak jak si kdo našel své místo a jak měl kdo chuť se podřizovat společným zájmům. Záhy se stmelilo pevné jádro klubu z členů, kteří se pravidelně scházeli na společných akcích a motorkářstvím žili. Ti zorganizovali, za přispění mnoha příznivců a kamarádů, druhý letní motosraz v červnu 2001 na ploše žateckého koupaliště. Kvalitní hudební produkce známých skupin byla umístěna na pódium, množství samostatných občerstvení a možnost noclehu v areálu přilákala mnoho zástupců motorkářského národa. Účastníci přijeli prakticky z celých Čech. Tohle už byl ten pravý motorkářský nářez, který položil základní kámen našich tradic.
V období chladného podzimu a nastupující zimy 2001/2002, kdy se nedalo již tolik jezdit, jsme se začali scházet v hospodě „U medvěda“ a začali uvažovat o založení oficiálního klubu. Ještě před Vánoci jsme sehnali podmínky pro registraci a začali pracovat na prvních klubovách stanovách. Bylo dohodnuto, že po vánočních svátcích odešleme oficiální návrh na registraci sdružení na Ministerstvo vnitra. Jak se dohodlo, tak se učinilo. Byly sepsány stanovy a na první schůzi, po Novém roce, 11. ledna 2002, byl podepsán přípravným výborem „Návrh registrace občanského sdružení Motorkáři Žatec“. Tímto datem začala klubová historie. Zakládající členy je vidět na památné fotografii z první klubové schůze v hospodě U medvěda:

Zakládající členové

Zakládající schůze 11. 1. 2002, zleva: Jiří Škoula Blondýna, Jiří Černý Černoch, Petr Vrábík Béda, Jarda Bělík Zipp, Míra Vrábík Miky, Milan Milfait Merlin a Daniel Milyan Milouš.